V Ústecké Zoo se mohli pyšnit hned několika tuleni obecnými. Samci Casperovi od března loňského roku dělal společnost samec Robbie, který byl do zoo převezen z AquaZoo Leewarden. Robbieho na konci roku však vystřídaly dvě tulení samičky, necelý rok stará Ayma, která přicestovala až z Francie a jedenáctiletá samice Sally. Robbie našel svůj nový domov v Zoo Jihlava.Obě samice ihned po příjezdu putovaly do karantény, kde je čekala řada veterinárních vyšetření. Obě samice byly následně převezeny do připravené venkovní expozice k samci Casperovi. Samice si nyní musí zvyknout na nové prostředí i na Caspera, jehož přítomnost je však velmi zaujala a začala se s ním družit. 

Vytvoření nové chovné skupiny je vyústění více než roční práce Ústecké zoo. Skupina, která čítá tři tuleně v různém věkovém složení je ideální pro další chov a odpovídá kapacitě expozice. Tuleni se tak mohou těšit na trénink povelů a úkonů, které jsou důležité pro jejich bezpečný chov a návštěvníci na zajímavou tulení expozici. 

V roce 2010 se v této zoo podařilo odchovat první mládě v historii českých a slovenských zoologických zahrad. Bohužel mládě po dvou měsících uhynulo. 

Tuleň obecný je nejrozšířenějším druhem tuleně. Žije na severní polokouli v koloniích. Živý se především rybami, které dostává i v zoologických zahradách. Skvěle umí plavat, ale na souši se pohybuje neobratně. 

Tuleně chová Zoo v Ústí nad Labem od září 2001 a patří k nejoblíbenějším atrakcím.

Dostupné na: https://www.zoousti.cz/novinky-v-zoo/novinky/page/spojovani-tulenu

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem, Spojování tuleňů