Vítejte na stránkách Informačního portálu pro Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu (EVVO) v Pardubickém kraji i za jeho hranicemi

USA: PRVNÍ LIDOOPI NA SVĚTĚ OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

USA: PRVNÍ LIDOOPI NA SVĚTĚ OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

     Autor: ekoosveta.cz   07.03.2021  

Ve Spojených státech jsou nyní také proti koronaviru očkováni lidoopi, a to první na světě. Několik lidoopů v ZOO v San Diegu v Kalifornii dostalo dvě dávky vakcíny Covid-19.   Čtyři orangutani a pět šimpanzů bonobo v pátek 06. 03. 2021 dostali v ZOO experimentální vakcínu, určenou speciálně pro zvířata a vyvinutou specializovanou firmou Zoetis. Toto očkování nyní může uklidnit vedení jedné z největších zoologických zahrad na světě. Na začátku ledna zde mělo několik goril pozitivní test na koronavirus a poté byly umístěny do karantény. Jednalo se o první případ přenosu na opice. 

Každé zvíře dostalo dvě dávky experimentální vakcíny původně vyvinuté pro kočky a psy. Opice neutrpěly žádné vedlejší účinky a daří se jim dobře, řekla mluvčí ZOO Darla Davisová. Zoetis, společnost zabývající se veterinárním výzkumem, bývalá pobočka společnosti Pfizer, pokračuje ve svých výzkumech, které cílí především na ohrožené lidoopy, především na šimpanze bonobo, kterých je v zoologických zahradách po celém světě již jen 200 zástupců. Rok po nástupu globální pandemie je však stále velmi obtížné definovat dopad koronaviru na zvířata. 

Zdroj: Rfi.fr, ZDE

Volně přeloženo: ekoosveta.cz (Alice Kolářová)

Sdílet článek na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *