Vítejte na stránkách Informačního portálu pro Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu (EVVO) v Pardubickém kraji i za jeho hranicemi

UŽ VÍTE, KAM NA TÁBOR? V PARDUBICKÉM KRAJI JE Z ČEHO SI VYBÍRAT!

UŽ VÍTE, KAM NA TÁBOR? V PARDUBICKÉM KRAJI JE Z ČEHO SI VYBÍRAT!

   Autor: ekoosveta.cz  30. 05. 2021  

Ekologická výchova a osvěta se přesunula v době pandemie COVID-19 spíše do online prostředí. Ekocentra a spolky v našem kraji věnovaly čas, kdy musely být zavřený, opravám, údržbě, učitelé vymýšleli pro vás a vaše děti nové hry, aplikace, soutěže, a především také nové programy a tábory na léto. Nyní to vypadá, že opět budou moci fungovat a my Vám přinášíme pár tipů, jak vaše děti můžou strávit příjemné letní prázdniny v přírodě a naučit se zároveň i ekologicky přemýšlet a osvojovat si základní ekologické dovednosti.

Letní škola mladých včelařů

Letní škola mladých včelařů je sedmi denní tábor, určený pro mladé včelaře. Tábor je určen pouze pro děti od 7 let do 16let (včetně). Cílem letní školy je předání kvalifikovaných zkušeností od vedoucích a pedagogů a vlastní práce se včelstvem. Mladí včelaři si vyzkoušejí „jak na to“, aby se jim chov včel dařil, získají znalosti v oblasti nemocí a škůdců včel, naučí se zpracovávat některé včelí produkty. Samozřejmě instruktoři a vedoucí vědí, že o prázdninách si děti chtějí od učení také odpočinout. Mají připravené i odpolední sportovní aktivity, pěší výlety po okolí, mohou využít kvalitního zázemí odpočinkového centra a prostorného hřiště. Večerním posezením u táboráku snad udělají radost každému.

  • Tábor se koná 4.-10. 7. 2021 a 18.-24. 7. 2021 a přihlásit se můžete zde.

Příměstský tábor – oddíl MOP Orlíci

Pro děti z oddílu Mladých ochránců přírody Orlíci a další děti ve věku 7-12 let pořádá příměstský tábor s kapacitou 20 dětí ZO ČOSP Podorlicko Česká Třebová. 

Děti se zaměří na poznávání a prohloubení úcty k přírodě, úcty k druhým lidem a svému zdraví a myšlení a samozřejmě si budou také hrát, zpívat, kreslit, vyrábět, vymýšlet, vyprávět. Formou her chtějí vedoucí dětem nahradit mnoho věcí, které v ne úplně povedeném školním roce nešly stihnout, oživí si pěkné psaní, procvičení paměti, počítání, zručnost, logické myšlení a určitě sem tam něco můžou protknout i angličtinou. 

Příměstský tábor Ekocentra PALETA Chrudim

Ekocentrum PALETA Chrudim zve Vaše děti ve věku 7- 14 let na příměstský tábor.

Tábor se bude konat na pobočce Ekocentra PALETA v areálu střední zemědělské školy (Poděbradova 842, Chrudim). K dispozici budou mít děti prostory uvnitř i venku. A 

co budou vaše děti podnikat? Společně vyrazí na výlet do přírody i k vodě. Jednu noc přespí pod širákem, opečou si na ohni buřtíky. Zahrají si ping pong, spoustu zajímavých her, upečou si v peci placky. Budou vyrábět a tvořit zajímavé věci. Také se vypraví za včelařem, který jim poví zajímavosti ze života včel.

  • Tábor se koná 2. – 6. 8. 2021 a přihlásit se můžete zde.

Příměstský tábor v Natura Parku

Ekocentrum PALETA vaše děti (děti musí mít hotovou 1. třídu ZŠ) zve na příměstský tábor, do Pardubic. Tábor se uskuteční v místním Natura Parku (Štolbova 2874, Pardubice 53002) a je zcela ZDARMA. V případě zájmu pošlete vyplněnou přihlášku na tutatis@email.cz.

  • Příměstský tábor se bude konat 9. – 13.8. a více informací naleznete na těchto webových stránkách.

Centrum environmentální výchovy Stolístek zve hned na tři příměstské tábory

Přírodovědný tábor pro děti od 8 do 12 let je určen mladým přírodovědcům. Během jednoho týdne prozkoumají zvířata i rostliny. Děti si budou moci vyzkoušet práci s fotopastí, kroužkování ptactva, způsob lovu netopýrů či jak doletí semínko pampelišky. Připravena bude také spousta her, výlet, tvorba nesmrtelného ekosystému a mnohem víc! 

  • Příměstský tábor se uskuteční v termínu 12. – 16. 7. 2021

Na dalším příměstském táboře Kolem světa se Stolístkem se děti podívají do všech světadílů, prozkoumají hlavně jejich přírodu a dostanou se i k moři. Těšit se můžou na výlet, rukodělné činnosti, ochutnávky cizokrajných pokrmů a samozřejmě hodně her. Tábor je určen pro děti od 6 do 10 let.

  • Příměstský tábor se uskuteční 2. – 6. 8. 2021

Poslední z trojice příměstských táborů Stolístku je určen pro ty nejmenší od 4 do 8 let a je zaměřen na skřítky a hmyzáky! Děti budou stavět domečky, a dokonce se pokusí i tyto tvory lovit. Celý týden budou hrát spousta her, vyrábět různé věci z přírodních materiálů a vyrazí i na výlet. 

  • Příměstský tábor se uskuteční 9. – 13. 8. 2021

Více informací o příměstských táborech ve Stolístku najdete na jejich webových stránkách.

Příměstské tábory VĚDA NÁS BAVÍ v Pardubicích

7 turnusů příměstských táborů si pro vaše děti naplánovali instruktoři a instruktorky z VĚDA NÁS BAVÍ. Tábor se koná v Ekocentru PALETA, jeden turnus pak v ZŠ Bratranců Veverkových. Příměstské tábory jsou určeny dle zaměření pro různé věkové kategorie. 

  • Více podrobnostech o termínech a přihlášení najdete zde.

Příměstské tábory Veselé vědy v Pardubickém kraji

Letos nabízejí 15 příměstských táborů napříč celým regionem od Poličky, Litomyšle, Chrudimi po Českou Třebovou, Žamberk a mnoho dalších měst. Termíny konání jsou v průběhu celých letních prázdnin. Ve městech, kde jsme již opakovaně, mívají více termínů. 

  • Zcela konkrétní termíny a místa konání naleznete na našich webových stránkách ZDE, kde je také on-line přihláška.


Sdílet článek na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *