Vítejte na stránkách Informačního portálu pro Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu (EVVO) v Pardubickém kraji i za jeho hranicemi

HOLA, HOLA, PŘÍRODA VOLÁ ANEB KAM VYRAZIT S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH V PARDUBICKÉM KRAJI

HOLA, HOLA, PŘÍRODA VOLÁ ANEB KAM VYRAZIT S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH V PARDUBICKÉM KRAJI

  Autor: ekoosveta.cz  01. 07. 2021  

Pokud o prázdninách hledáte možnosti, kam se s dětmi vydat a co navštívit v našem Kraji, nechte se inspirovat některými našimi tipy na červenec a sledujte naše webové stránky, kde Vás budeme pravidelně provázet místy, která stojí za to navštívit. Míst, kde můžete svým dětem ukázat více přírody a ekologicky je vzdělávat je v našem Kraji více než dost!

Brána do pravěku Pasíčka

Nahlédněte do pravěkého světa, který se nacházel na území Národního geoparku Železné hory a v jeho blízkém okolí. Unikátní expozice nabízí možnost seznámit se se zkamenělým světem zcela netradiční formou. Sahání na exponáty je v expozici dovoleno, naopak je to nezbytná nutnost. Expozice je určena všem věkovým skupinám. Přístup do velké části expozice je bezbariérový, řada exponátů je doplněna popisky v Braillově písmu. Vyhrabat si můžete svého dinosaura nebo s dětmi objevíte, jak vzniká skalní město. 

Otevírací doba v červenci a v srpnu je od 10 do 16 hodin. 

Webové stránky: https://www.branadopraveku.cz/

Natura Park v Pardubicích

Můžete se zastavit třeba jen na kávu, čaj či limonádu. Děti se zabaví při plnění úkolů. Připraveny jsou pro ně samoobslužné sady. Vybrat si mohou mezi Vědcem, Umělcem, Ochranářem, Krajinářem a Turistou. 

Otevírací doba v červenci a srpnu je od 14 do 18 hodin. 

Webové stránky: http://www.paleta.cz/

Speciální akce: 17. 7. od 10 do 19 hodin Pardubické vínokoštování 2021

 

 

Rozhledna Bára II a sportovní vyžití v Podhůře

Atypická a unikátní konstrukce tvaru trojbokého komolého jehlanu je dle autora rozhledny, architekta Martina Rajniše, ojedinělá nejen v Evropě, ale pravděpodobně i na celém světě. Lehká a vzdušná konstrukce rozhledny je vyrobena z modřínového a dubového dřeva, které pochází z chrudimských městských lesů. Vedle rozhledny je postaven dřevěný obslužný domek, který slouží jako prodejna s občerstvením a zázemí pro obsluhu lanového parku.

S dětmi můžete navštívit i dětský lanový park Podhůra. Lanový park pro dospělé není tento rok otevřen z důvodu jeho obnovy. Asi 400 m od rozhledny Bára najdete lesní tělocvičnu, která nabízí sportovní vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. Pokud jezdíte rádi na horských kolech, nezapomeňte si je vzít s sebou. V Podhůře najdete 4 okruhy v okolí lesa, které Vám nadělí nezapomenutelný požitek z jízdy. 

Otevírací doba v červenci a srpnu je od 10 do 18 hodin.

Webové stránky: https://lesychrudim.cz/

 

Sdílet článek na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *