Vítejte na stránkách Informačního portálu pro Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu (EVVO) v Pardubickém kraji i za jeho hranicemi

LETNÍ ČÍSLO ZPRAVODAJE MŽP MÍŘÍ DO PŘÍRODY. ŽHAVÝM TÉMATEM JE OVERTURISMUS (NADMĚRRNÝ TURISMUS)

LETNÍ ČÍSLO ZPRAVODAJE MŽP MÍŘÍ DO PŘÍRODY. ŽHAVÝM TÉMATEM JE OVERTURISMUS (NADMĚRRNÝ TURISMUS)

      03. 07. 2021  

Možná patříte mezi ty, kteří se rozhodli trávit i letošní dovolenou v Česku. Určitě budete vymýšlet, kam se vydat a jaké výlety naplánovat. Jestli si chcete přírodu užít co nejvíce a lidí potkat naopak co nejméně, Zpravodaj vám nabízí tipy na několik takových míst. Patří ke skvostům naší přírody, a přitom leží stranou obvyklých výletních cílů.

 

 

Nové číslo Zpravodaje otevírá aktuální a citlivé téma ochrany přírody a snaží se dobrat odpovědí na otázky typu: Je nápor turistů v české přírodě dobrou, nebo špatnou zprávou? Stanou se na vyhlášených přírodních lokalitách zátarasy a omezení pohybu lidí v podobě řetězů v budoucnu běžnou součástí opatření ochrany přírody?

Náměstek MŽP Vladimír Mana otevírá otázku, zda nenastává doba pro razantní zvednutí laťky výše pokut za ničení přírody. V rozhovoru s ním se podíváme na budoucnost postihů za poškozování přírody, které je nutné upravit, aby lépe odpovídaly současným příjmům a také typu deliktů a jejich závažnosti.

Antiinvazní novela zákona o ochraně přírody a krajiny prošla počátkem června Sněmovnou a čeká nyní na projednání v Senátu. Novela do našeho práva zapracovává evropskou legislativu pro omezování škodlivého dopadu zavlečených a rozpínajících se rostlinných a živočišných druhů na biodiverzitu, zdraví lidí i hospodářství. Díky ní bude možné prakticky regulovat.

O těchto a dalších tématech si můžete přečíst ZDE

Autor: MŽP, Zdroj: ČTK


Sdílet článek na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *