Expozice Živá voda v Modré na Uherskohradišťsku dnes odpoledne přivítala miliontého návštěvníka. Stalo se tak po devíti letech a 116 dnech jejího provozu. V tiskové zprávě to dnes uvedla Lenka Kučerová z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM). Díky expozici se lidé mohou seznámit se životem pod vodou, několik let je její součástí také výběh s pratury.

Podle ředitelky CCRVM Zuzany Vojtové je Živá voda milionový projekt nejen kvůli kulatému počtu návštěvníků. „Živá voda je milionová, protože přináší radost i poučení všem v průběhu celého roku. Jen si vezměte, kdy rekord padl. Na začátku února, za pošmourného, ne zrovna ukázkového či příjemného dne,“ uvedla Vojtová.

Živá voda byla otevřena v roce 2012. Návštěvníkům představuje život ve sladkovodních vodách, její velkou atrakcí je podvodní tunel, díky němuž lidé mohou pozorovat prostředí pod hladinou. Expozice kromě ryb a vodních živočichů ukazuje i rostliny typické pro povodí řeky Moravy. Od roku 2018 je její součástí také výběh se dvěma pratury, které mohou návštěvníci sledovat z nadhledu díky dřevěné lávce.

Autor: CCRVM
Zdroj: ČTK