Safari Park Dvůr Králové nad Labem v sobotu otevře areály afrického a lvího safari, v nichž návštěvníci projíždějí mezi stovkami zvířat vlastními vozy. Zahájí tím letní sezonu. Safari park patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 21 procent na 543.772 lidí.

Ve volných výbězích na pláních afrického safari v údolí potoka Netřeby však bude kvůli chladnějšímu počasí zatím méně zvířat, uvedla zoo na webu. Chybět budou především mláďata. Zoo proto zatím nechá do 13. května v platnosti nižší vstupné dosavadní zimní sezony, kdy základní cena pro dospělého placená na pokladně v hotovosti činí 175 korun. Vjezd osobním autem do safari bude za 50 korun.
Do plné hlavní sezony by zoo měla vstoupit v sobotu 14. května. Vstupné pro dospělého pak vzroste na 270 korun, meziročně bude o 30 korun vyšší. Ušetřit lze při platbě kartou nebo nákupem vstupenky na internetu. Vjezd autem do safari bude v hlavní sezoně za 370 korun, přičemž každý člověk v autě musí mít zakoupené i jednotlivé vstupné.

Safari si lidé budou moci od soboty prohlédnout i z takzvaných afrikatrucků, jedno sedadlo bude za 40 korun na osobu. Takzvané safaribusy budou areálem safari projíždět od 14. května. Dvorský safari park se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je například v chovu nosorožců či žiraf.

Autor: ZOO Dvůr Králové
Zdroj: ČTK