Havířov na Karvinsku zprovoznil ve městě třetí sběrný dvůr. Původní dva byly přetížené, kapacitně nedostačovaly. Vybudování sběrného dvoru v Selské ulici stálo 13 milionů korun. Novináře o tom dnes informovala mluvčí magistrátu Rosalie Seidl Pokorná.

Nový sběrný dvůr vznikl v areálu bývalé sběrny, který před třemi lety zakoupily Technické služby Havířov, které se rovněž postaraly o výstavbu nové dvoru pro sběr odpadů. „Vybudovat třetí sběrný dvůr se město rozhodlo na základě koncepce odpadového hospodářství, která poukázala na to, že stávající počet a kapacita sběrných dvorů není dostačující,“ uvedla mluvčí.

Dosud ve městě mohli lidé odpad vyvážet do dvorů v Karvinské a Jarošově ulici, které ale bývaly nárazově přetížené a kvůli naplnění kapacity musel být v posledních letech jejich provoz několikrát omezen. „Při budování areálu v Selské ulici jsme využili nejnovější trendy. Jedná se zejména o možnosti edukace a třídění, aby bylo možné co nejvíce odpadů následně využít. Zároveň jsme areál upravili tak, že je dobře zakomponován do prostředí, aby co nejméně rušil okolí,“ uvedl provozní náměstek havířovských technických služeb Václav Zyder.

Nákup areálu, stavbu sběrného dvoru i jeho vybavení platily ze svých peněz technické služby, dotací 1,5 milionu korun na projekt přispěl Státní fond životní prostředí. Sběrný dvůr je v provozu ve všední dny od 10:00 do 18:00, v sobotu od 07:00 do 12:00. Lidé tam mohou odevzdávat například papírové, lepenkové, plastové, kovové či skleněné obaly, ale také pneumatiky z osobních aut, dřevo, oděvy, objemný odpad či elektrická zařízení. Podrobnější informace o přijímaném odpadu lze nalézt rovněž u vjezdu do sběrného dvora.

„Díky třem sběrným dvorům mají občané možnost zbavit se odpadu hned. Nemusí čekat na přistavení velkoobjemového kontejneru v rámci jarních či podzimních úklidů a nemusí ani sledovat pohyb mobilní sběrny po městě. Sběrný dvůr je k dispozici celoročně,“ doplnila mluvčí.

Autor: Město Havířov
Zdroj: ČTK