Kroměřížská radnice zprovoznila nové polopodzemní kontejnery ve Spáčilově ulici. Místo čtrnácti stanovišť, na kterých byly předchozí plastové kontejnery, jsou nyní kontejnery na odpad pouze na devíti stanovištích. Kapacita se přitom zvýšila zhruba o 14 metrů krychlových. Přibylo také parkovacích míst, uvedl v dnešní radniční tiskové zprávě místostarosta Karel Holík (ČSSD).

Podle vedoucího radničního odboru služeb Lamberta Hanzala jsou nové polopodzemní kontejnery určeny pro domy číslo popisné 3032, 3033, 3034, 3035, 3036, 3372, 3373, 3447, 3448, 3543, 3544, 3574 a 3575. Plastové kontejnery na komunální a tříděný odpad umístěné poblíž těchto domů nechalo město odvézt.

Díky místu uvolněnému po plastových kontejnerech v lokalitě přibude asi desítka parkovacích míst. „Nové polopodzemní kontejnery vypadají lépe než předchozí hnízda různobarevných plastových kontejnerů. Dalším přínosem této investice je také zmíněný vyšší počet parkovacích míst,“ uvedl Holík.

V letošní druhé etapě prací byly či budou polopodzemní kontejnery umístěny také v ulicích Zborovská, U Rejdiště, Francouzská, Rumunská a Nitranská. Polopodzemní a podzemní kontejnery instaluje v Kroměříži společnost ELKOPLAST CZ. Náklady činí zhruba 26,5 milionu korun. Na většině míst budou polopodzemní kontejnery, v centru podzemní, které nenaruší historický ráz města.

Od loňska jsou podzemní a polopodzemní kontejnery o objemu pěti metrů krychlových na směsný komunální odpad, papír a plast a kontejnery o objemu tří metrů krychlových na sklo v ulicích Na Sladovnách, Malý Val, Vejvanovského, 17. listopadu a Československé armády. V součtu bude lidem v ulicích Kroměříže sloužit 31 kontejnerových hnízd, z nichž každé obsahuje tři až čtyři kontejnery. Město naopak postupně odstraní více než 300 klasických plastových kontejnerů.

Autor: Kroměříž
Zdroj: ČTK