Ve vestibulu radnice v Kopřivnici na Novojičínsku začala výstava Životní prostředí a my, která nabízí tipy, jak se chovat šetrněji k životnímu prostředí. Zaměřuje se na pět témat na místní i globální úrovni: zeleň, voda, ovzduší, odpady a konzum.

„Příchozí se dozvědí zajímavá data z odborných zdrojů, srovnání s jinými zeměmi, konkrétní příklady z Kopřivnice a také tipy a triky, jak se ve vztahu k životnímu prostředí chovat odpovědněji a udržitelněji,“ uvedla mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Lidé se tak například dozvědí o pojmech modrozelená infrastruktura, fair trade, slow fashion či zero waste. Zjistí také, jaká je průměrná spotřeba vody ve světě nebo kolik je v Kopřivnici popelnic na tříděný odpad.

Každoročně pořádáme řadu různých kampaní a dalších aktivit, kterými se snažíme veřejnost přesvědčit, že i malá změna v chování jednotlivců má obrovský vliv na budoucnost naší planety. Věříme, že výstava, kterou jsme vytvořili s odborem životního prostředí, návštěvníky přiměje k zamyšlení a možná je i nasměruje k udržitelnějším každodenním návykům,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Kopřivnice Ivana Holubová. Výstava je putovní. Zájemci o její zapůjčení z řad škol i jiných organizací se mohou hlásit už nyní. „Stejně tak si lze zapůjčit i loňskou výstavu zaměřenou na globální téma,“ uvedla Macháčková.

Autor: Kopřivnice na Novojičínsku
Zdroj: ČTK