Vítejte na stránkách Informačního portálu pro Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu (EVVO) v Pardubickém kraji i za jeho hranicemi

Aktuality

AKTUALITY, ANEB RYCHLÉ NOVINKY Z OBLASTI ENVIRONMENTÁLNÍ / EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A OSVĚTY

NEWSLETTER EKOOSVETA: AKCE TÝDEN PRO KLIMA

      10. 06. 2021  

Přinášíme Vám nový newsletter, tentokrát se zaměřením na celosvětovou akci Týden pro klima. Dozvíte se, jaké aktivity, kde (v rámci Pardubického kraje) a kdy jsou pro vás připraveny. Můžete se těšit např. na rostlinný swap, promítání, vycházkové rozjímání, kytary, cyklojízdu či veganský piknik. 😊 Více informací najdete ZDE.


Sdílet článek na Facebooku

SMYSLOVĚ NAUČNÁ STEZKA ÚDOLÍM SKUHROVSKÉHO POTOKA

      03. 06. 2021  

Český svaz ochránců přírody Podorlicko v České Třebové pořádá pro veřejnost LÉTO NA STEZCE v neděli 20. 6. 2021. Start od 13:30 do 15:00 hodin. Vycházka je spojená s pozorovací soutěží na trase Smyslově naučné stezky údolím Skuhrovského potoka. Účastníci dostanou pracovní list a na stanovištích je čekají zajímavá pozorování, výstava o životě vážek a hry. V cíli budou pro účastníky odměny. Trasa začíná u prvního zastavení smyslově naučné stezky (v Rybníku u tenisových kurtů). Cíl je u restaurace Nad Hrází v Srnově do 17:00 hodin. Startovné 50 Kč za průzkumný list. Akce je podpořena Pardubickým krajem, Městem Česká Třebová a Obcí Rybník


Sdílet článek na Facebooku

NEWSLETTER EKOOSVETA: MODERNÍ MĚSTA, GREENHACK, PERMAKULTURA

      02. 06. 2021  

Věděli jste, že se nakonec bude konat soutěž „Školní časopis roku“. Láká vás zúčastnit se GreenHacku, což je mezinárodní hackathon zaměřený na udržitelný rozvoj a budoucí výzvy? Máte rádi geologické krásy? Máme pro vás tip na celodenní výlet, který se bude konat 20. června 2021. Jedná se o komentovanou vycházku, která povede z Trhové Kamenice do Hlinska. 😊 Více informací najdete ZDE.

Sdílet článek na Facebooku

PŘINÁŠÍME VÁM TIPY NA PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY PLNÉ EVVO A ZÁBAVY

      30. 05. 2021  

Ekoosvěta vám přináší tipy pro vaše děti na příjemné strávení letních prázdnin v přírodě. Máte doma mladé včelaře? Tak ho přihlaste na Letní školu mladých včelařů. Pro děti z oddílu Mladých ochránců přírody Orlíci a další děti ve věku 7-12 let pořádá příměstský tábor s kapacitou 20 dětí ZO ČOSP Podorlicko Česká Třebová.

Ekocentrum PALETA Chrudim zve Vaše děti ve věku 7- 14 let na příměstský tábor, kde si opečou buřty a přespí pod širákem. Centrum environmentální výchovy Stolístek zve hned na tři příměstské tábory, přičemž ten pro nejmenší je zaměřen na skřítky a hmyzáky. Baví vaše děti věda? Tak to doporučujeme zažít příměstský tábor od Veselé vědy.

Více informací o příměstských táborech najdete ZDE.


Sdílet článek na Facebooku

NEWSLETTER EKOOSVETA: STROMY, ZAHRÁDKY, BIODIVERZITA

      24. 05. 2021  

Věděli jste, že Pardubický kraj bude reprezentovat v soutěži Strom roku Zpívající lípa z obce Telecí? Nebo, že v Pardubicích vzniká nová komunitní zahrada? A ani my nezahálíme, o víkendu začaly dvě soutěže na podporu osvěty v rámci biodiverzity: Atlas života a abeceda v přírodě. Pojďte se zapojit. 😊 Více informací o soutěžích a dalších akcích najdete ZDE.


Sdílet článek na Facebooku

EXKURZE DO GEOLOGICKÝCH KRÁS: ŽULOVÝMI LOMY MATULOVOU STEZKOU

      24. 05. 2021  

Máme pro vás tip na celodenní program 20.6.2021. Jedná se o komentovanou vycházku vedoucí z Trhové Kamenice do Hlinska zaměřená na těžbu a zpracování žuly. Navštivte upravené geologické lokality a poznejte botanické zajímavostí. Vašimi průvodci budou Jan Doucek (geologie) a Naděžda Gutzerová (botanika). Sraz je v 8:25 na autobusovém nádraží v Chrudimi (stanoviště č. 9) nebo v 9:05 na náměstí v Trhové Kamenici. Návrat vlakem z Hlinska. Nutná dobrá treková obuv, svačinu a pití s sebou! Omezená kapacita – nutná rezervace míst! 

Tel: 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz. Akce je zdarma, koná se díky podpoře Pardubického kraje. Více informací ZDE.


Sdílet článek na Facebooku

585

kg komunálního odpadu připadá na jednoho obyvatele Pardubického kraje (2019).

1500000

Kč je objem peněžních prostředků, které vyčlenil Pardubický kraj pro EVVO pro rok 2021.

30

% je území Pardubického kraje tvořeno lesy.

8

je hlavních indikátorů zranitelnosti ČR vůči změně klimatu.