Krajská konference EVVO pro Pardubický kraj 2021:

MODERNÍ POJETÍ EVVO

Fotogalerie z konference

Tímto vás srdečně zveme na Krajskou konferenci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Pardubického kraje 2021 s názvem: Moderní pojetí EVVO

Konference se koná pod záštitou radního Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslava Krčila.

Kdy: 25.11.2021 od 8:30 do 16:30hodin.

Kde: Skautské centrum Vinice, K Vinici 2666, 530 02 Pardubice V.

Těšit se můžete na bohatý program – na 15 prezentujících hostů (odborníků z univerzitního prostředí, z ekocenter a škol), panelovou diskuzi, čtyři zajímavé workshopy, na losování zajímavých cen a samozřejmě není opomenuto občerstvení (vč. oběda).

Zajímá vás, jaká je efektivita environmentální výchovy na českých školách, jak se dá digitálně interpretovat přírodní dědictví, o čem je program Iniciativa Zalej mě! aneb školy pomáhají stromům, který vyhrál Ekologického Oskara (cenu Energy Globe)? Víte, jak se dají využít dynamické modely a ozoboty v EVVO programech, či jednoduše vytvořit interaktivní nástroj do výuky? Toto vše a mnoho dalšího se dozvíte na této konferenci.

Navíc pro pedagogické pracovníky je zde možnost za účast obdržet osvědčení, akreditované MŠMT (v rámci DVPP).

Bližší program workshopů aneb co se na workshopech dozvíte

1) Český nebo čínský česnek? Environmentální vzdělávací program o regionálních potravinách s využitím simulačních her a internetových prohlížečů. (3. – 7. třída ZŠ)

Cílem programu je pochopit původ některých potravin, které kupujeme. Žáci zjistí, odkud se různé potraviny do České republiky dováží a jaká jsou úskalí tohoto dovozu. Pomocí simulační hry si na vlastní kůži vyzkouší, jak složitou cestu musí absolvovat česnek vypěstovaný v Číně, než se dostane k nám do kuchyně. Získají přehled, kde je možné získat regionální produkty a jak je poznat dle značení na obalu. Nakonec se pokusí vytvořit mapu regionálních výrobců. Součástí programu je také ochutnávka vybraných regionálních produktů.  

2) Úniková hra snadno a rychle aneb jak učit hravou formou při využití digitální techniky. (3. – 9.třída ZŠ, SŠ)

Na workshopu se naučíte, jak využít prezentaci Google k tvorbě únikové hry. Získáte nápady na využití digitální techniky při výuce EVVO (např. využití robotické hračky Blue-Bot).

Pozn. Je vhodné vzít si s sebou PC. Případně zapůjčíme.

3) Jak na školní přírodní zahradu. (ZŠ, SŠ):

Na workshopu se dozvíte, jak správně naplánovat a udržovat školní zahradu s ohledem na rozvržení jednotlivých záhonů, ploch a interaktivních či edukačních prvků. Dále pak získáte informace, jak vybrat vhodné rostliny do školních zahrad.

4) Projekt Stavitelé města – práce s termovizní kamerou a další aktivity BOV a MZU. V případě dobrého počasí proběhne v terénu okolí skautského centra. (6. – 9. třída ZŠ, SŠ)

Nejprve si krátce představíme projekt Stavitelé města, který získal v roce 2018 ocenění Eduina za 3. místo. Poté vyrazíme do ulic, parků a náměstí v okolí skautského centra, kde si ukážeme práci s termokamerou, zasakovací zkoušku a další aktivity z badatelsky orientované výuky a místně zakotveného učení. V případě nepříznivého počasí si zahrajeme simulační hru „Adapťáci“ v interiéru.

Cena konference je 300 Kč (zahrnuje osobní účast na celodenní konferenci vč. workshopů, oběd a další občerstvení, akreditovaný certifikát DVPP). Pakliže přijde další vlna pandemie a s ní zákaz shromažďování, uskutečníme konferenci pouze online a účastnický poplatek vám vrátíme v plné výši.

Registrujte se co nejdříve, kapacita je omezena.

Je možné využít i online formu účasti na konferenci (živé vysílání) – v omezené míře (bez workshopů, bez získání certifikátu a bez možnosti účasti ve slosování). Pokud máte zájem o tuto formu, zaškrtněte ji v registračním formuláři. Týden před konferencí vám zašleme přihlašování odkaz.

EPIDEMICKÁ OPATŘENÍ

Oficiální vyjádření: respektujeme aktuální pravidla. K registraci mějte prosím nachystané potvrzení o očkování (platí od uplynutí 14 dní od podání druhé dávky), nebo potvrzení o prodělání nemoci (platí do 180 dní); toto potvrzení můžete mít i ve svém mobilu (např. v aplikaci Tečka), budete ho jen ukazovat. Během konference bude potřeba mít nasazený respirátor. Více info ZDE.

Konference se bude konat (i v prezenční formě dle výše uvedeného programu).