Vítejte na stránkách Informačního portálu pro Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu (EVVO) v Pardubickém kraji i za jeho hranicemi

Tiskové zprávy a zajímavosti z oblasti EVVO

INFORMACE O ČINNOSTI NAŠICH EKOCENTER A POSKYTOVATELŮ ENVIRONMENTÁLNÍ / EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A OSVĚTY

Zajímá vás, jakou nabídku aktivit v oblasti ochrany a péče o životní prostředí, vzdělávacích a pobytových programů, osvěty a soutěží si pro vás připravila ekocentra, eko sdružení, záchranné stanice nebo školy.
Tak to jste na správném místě, kde se dozvíte novinky v oblasti EVVO v Pardubickém kraji.

BURZA FILANTROPIE V PARDUBICKÉM KRAJI

  Autor: ekoosveta.cz  14. 06. 2021  

Burza filantropie je transparentní nástroj, který podporuje projekty neziskových organizací a iniciuje setkání zástupců z businessu, neziskových organizací a veřejné správy. Jistě znáte pořad, který se vysílal v České televizi s názvem Den D. Burza filantropie je vlastně obdoba tohoto pořadu. Neziskové organizace prezentují svůj projekt a snaží se získat podporu z řad podnikatelů a veřejné správy. Burzy se pořádají na několika místech v Pardubickém kraji a je tak pouze na donátorech a neziskových organizací, ke kterému regionu mají nejblíže a na jakém místě se burzy budou účastnit. Realizátorem celé akce je Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), která s Pardubickým krajem burzu pořádá na základě dohody o spolupráci.

EKOCENTRUM PALETA CHYSTÁ KURZ O ZMĚNÁCH KLIMATU PRO PEDAGOGY

   Autor: Ekocentrum PALETA Oucmanice  04. 06. 2021  

Ekocentrum PALETA Oucmanice zve na Kurz o změnách klimatu pro pedagogy, který se bude konat v termínu 21. – 23. 10. 2021. Vzdělávací akce je vhodná pro všechny učitele a lektory nezávisle na tom, jaký předmět a na jakém stupni škol vyučují.

V PARDUBICKÉM KRAJI BUDE O „VÍKENDU OTEVŘENÝCH ZAHRAD“ CO VIDĚT!

   Autor: ekoosveta.cz  31. 05. 2021  

Průvodcem parkem, o.s. ve spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o.s. a Národním památkovým ústavem opět připravili již 11. ročník Víkendu otevřených zahrad, a to letos ve dnech 12.-13. 6. 2021.
V České republice se do Víkendu otevřených zahrad zapojují jak zahrady, tak i parky a veřejná prostranství, které se v průběhu dvou dní snaží veřejnosti představit netradičním způsobem. Obvyklou formou jsou komentované prohlídky doplněné dalším kulturním programem.

UŽ VÍTE, KAM NA TÁBOR? V PARDUBICKÉM KRAJI JE Z ČEHO SI VYBÍRAT!

   Autor: ekoosveta.cz  30. 05. 2021  

Ekologická výchova a osvěta se přesunula v době pandemie COVID-19 spíše do online prostředí. Ekocentra a spolky v našem kraji věnovaly čas, kdy musely být zavřený, opravám, údržbě, učitelé vymýšleli pro vás a vaše děti nové hry, aplikace, soutěže, a především také nové programy a tábory na léto. Nyní to vypadá, že opět budou moci fungovat a my Vám přinášíme pár tipů, jak vaše děti můžou strávit příjemné letní prázdniny v přírodě a naučit se zároveň i ekologicky přemýšlet a osvojovat si základní ekologické dovednosti.

LETNÍ ŠKOLA MÍSTNĚ ZAKOTVENÉHO ÚČENÍ

   Autor: SEVER   29. 05. 2021  

Středisko ekologické výchovy SEVER (Královéhradecký kraj) pro pedagogy, lektory NNO a školitele EVVO a vzdělavatele dospělých připravilo letní školu místně zakotveného učení. Letní škole se koná 21. – 25.8.2021

KROK ZA KROKEM PŘÍRODOU

   Autor: spolek Altus   24. 05. 2021  

Jedná se o cyklus komentovaných vycházek do přírody, které spolek Altus organizuje od roku 2007. Jejich cílem je seznámit veřejnost s přírodními zajímavosti ve městě i okolí. Vycházky zpravidla vedou dva lektoři – specialisté, kteří se doplňují. Většinou se jedná o kratší půldenní vycházky, z nichž některé jsou vhodné i pro hendikepované návštěvníky. V posledních letech spolupracujeme s Národním geoparkem Železné hory, a právě geologické vycházky bývají většinou celodenní.

REPORTÁŽE A VIDEA Z AKCÍ V OBLASTI EVVO A ŽP
Díváte se rádi na videa? Zde jsou odkazy na zajímavá videa týkající se EVVO a ŽP

 

Environmentální vzdělávání dětí a mládeže aneb lesní pedagogika
Autor: Lesní pedagogika Česká republika

 
Tradice v environmentální výchově
Autor: Botič o.p.s.

 
 
Panelová diskuze s odborníky k tématu změny klimatu
Autor: Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání

 
Enviromentální výchova | On-line setkání pionýrských vedoucích
Autor: Pionýr

 
Plánujeme environmentální program
Autor: Botič o.p.s.

 

Environmentální výchova – Třídíme odpad
Autor: ZŠ Osmec

 
 
PAXI – Koloběh vody
Autor: European Space Agency, ESA

 

Ochrana přírody a krajiny
Autor: Tomáš Kebert

 
Mezi Odpady // dokument o odpadovém hospodářství
Autor: Remízek

 
Netradiční pohled na přírodu a její „ochranu“
Autor: Jan Hotový